Jak léčit kašel – základní léčba, druhy a doba onemocnění

Kašel můžete mít z mnoha příčin a jestliže nedokážete určit jeho příčinu, budete muset navštívit lékaře. Jestliže jste si však jistí, že jste nemocní a kašel u vás již nějakou dobu trvá, je potřeba ho léčit. Většina lidí si s tímto onemocněním poradí svépomocí v pohodlí domova. Jednoduše si zalezou do svých postelí a vezmou si pár dní volno na vyležení. Rozhodně vám nedoporučujeme, abyste se ho snažili přechodit, v budoucnu se to může vrátit v mnohem horší podobě. Jak léčit kašel? Před samotnou léčbou si zjistěte druh vašeho kašle.

Jak léčit kašel?

V některých případech vás může tížit bolest při kašli, která bývá velmi nepříjemná. Většinou se jedná o silnou fázi tohoto onemocnění, kdy už kašlete z posledních sil. Důvod může být neustálé chození do práce i přes největší mrazy, které na vás čekají venku. Jaké druhy tedy existují a jak dlouho trvá kašel? Musíte rozeznat, jestli jde o kašel akutní nebo chronický. Akutní onemocnění bývá krátkodobé, a to zpravidla maximálně do tří týdnů. Zatímco chronické onemocnění je kašel v takovém stádiu, že trvá déle než tři týdny. Dále je nutné vědět, zda máte suchý kašel, který je spojený s drážděním v krku a nevykašláváním hlenu nebo naopak vlhký.

Léčba suchého kašle

V přechozím odstavci jste se mohli dočíst, jak dlouho trvá kašel a jaké jsou druhy. Pro léčbu kašle jsou tyto informace velmi důležité. Suchý kašel budete léčit pomocí antitusika. Jedná se o léky, které napomáhají tlumit dráždivý kašel bez hlenu. Pokud vás tedy napadnul právě tento typ kašle, je pro vás tato varianta tím nejlepším řešením. Pozor si dávejte na dávkování. Jestliže byste to přeháněla, může to časem dojít až k závislosti.

Léčba vlhkého kašle

Pro léčbu vlhkého kašle je především důležité to, abyste snadněji mohli vykašlávat. V takové situaci byste měli sáhnout po mukolytiku. Tyto léky mají za úkol snížit viskozitu hlenu, což vede k podstatné úlevě a následně ke snadnému vykašlávání. Další léky napomáhající snížit viskozitu hlenu by měly obsahovat látku guajfenesin, která úspěšně v boji vítězí. Jedná se o tipy, jak léčit kašel, které patří mezi ty úplně základní. Pokud by váš kašel trval déle než tři týdny a byl by ve společnosti s horečkou, měli byste navštívit lékaře. To stejné platí v případě, kdy stále pociťujete bolest při kašli, která rovněž trvá již nějakou dobu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *