Jak pečovat o nehty pro jejich maximální krásu

Nehty jsou bezpochyby nejdůležitější částí ženy, i když vám to tak možná nepřijde. Budete se divit, ale většina mužů se u žen dívá na ruce, přesněji tedy na nehty. Jsou jakousi vizitkou toho, jak o sebe žena pečuje. Jak pečovat o nehty, abyste se za ně nemusela stydět? Cesta k dokonalým nehtům je snadná, stačí dodržovat jistá pravidla.

Bílé skvrny na nehtech aneb mýtus všech

Lidé si často myslí, že jsou bílé skvrny na nehtech způsobovány špatnou péčí o své zdraví, tělo a nehty. V první řadě bychom vás chtěli informovat, že se jedná o mýtus. Bílé skvrny na nehtech se vám mohou začít projevovat poté, co se udeříte do tvrdého povrchu. Je to podobné, jako byste si například poškrábali vlastní automobil. Nehty jsou jemnou součástí člověka, a tak se nemůžete divit, že tvrdší náraz nevykryjí.

Bílé skvrny na nehtech
Bílé skvrny na nehtech

Stříhání nehtů

Začneme u stříhání nehtů, to je nezbytnou činností při péči o své ruce. Je pochopitelné, že si ženy nechávají přirozeně delší nehty, aby jejich ruce vypadaly o mnoho lépe. To je v pořádku, ovšem nic se nemá přehánět. Pokud tedy pociťujete, že už jsou vaše nehty dostatečně dlouhé, klidně si je můžete zkrátit. Kromě toho pomocí stříhání se snadněji zbavíte bílé skvrny na nehtech.

Jak pečovat o nehty: Druhý krok

Ať už máte rovné nebo vroubkované nehty, péče je svým způsobem stejná. Zvlášť u žen by to mělo platit dvojnásobně. Jestliže se vám nelíbí váš tvar nehtů, můžete si vzít do ruky pilník a snažit se nerovnosti odstranit. Nádherné nehty by měly být oválného nebo obdélníkového tvaru. Všimla jste si na svých rukou problému, ale netýká se to bílé skvrny na nehtech? Pokud se jedná o podélné rýhy na nehtech svých rukou, nemusíte mít strach. Funguje to podobně, jako bílé skvrny, jednoduše řečeno stačí vyčkat několik týdnů. Je to způsobeno například jemným říznutím, po kterém se podélné rýhy na nehtech mohou ukázat.

Potřebné vitamíny

Jak pečovat o nehty, jestliže se vám začínají třepit nebo lámat? Tento projev je příčinou toho, že do sebe nedostáváte potřebné množství vitamínů. Jedná se převážně o vitamíny A, C a B. Kromě těchto zmiňovaných vitamínů je potřeba do sebe dostat také železo, vápník nebo křemík, které jsou pro krásné nehty velmi důležité. Jakmile začnete všechny tyto složky konzumovat, během pár týdnů se můžete těšit na krásné a lesklé nehty.

Výživa je taktéž velmi důležitá

Vysvětlili jsme si bílé skvrny na nehtech, podélné rýhy na nehtech a celkovou péči. V neposlední řadě jsou stejně důležité také různé přípravky a séra, která dopomohou ke zdravým a lesklým nehtům. Vaše nehty vám budou ve finále závidět všechny ženy v okolí.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *