Jak se připravit na miminko aneb už teď je pozdě

První stěhování s partnerem, plánování svatby a následné přemýšlení o dítěti jsou první známky toho, že už jste dostatečně připraveni. I přes to, že jste se takto rozhodli, budete muset splnit více kroků k tomu, aby se vaše miminko u vás cítilo příjemně. Není to pouze o tom ho zplodit, ale také pro něj připravit dostatečně nádherný a příjemný domov. Jestliže jste už těhotná a moc věcí už nezvládáte, poproste svého partnera, aby vše důkladně připravil. Jak se připravit na miminko? V první řadě je zapotřebí nakoupit veškeré důležité věci, které bude malé dítě potřebovat. O jaké věci jde, si povíme v odstavci níže.

Jak se připravit na miminko?

Začínáme u přípravy celého bytu. Možná se teď budete divit, proč celého bytu, a ne pouze dětského pokoje. Jde o to, že musíte udělat pár větších změn i v ostatních místnostech, aby nedošlo dřív nebo později k úrazu. Čas plyne velmi rychle a vy se tak nestihnete ani nadechnout a vaše dítě se už bude po zemi batolit. Bezpečnost je pochopitelně na prvním místě a v žádném případě by se neměla podceňovat.

Kdy nakupovat pro miminko?

Nakupovat pro své miminko můžete už od doby, co znáte pohlaví dítěte. Nakupujte po celou dobu těhotenství. Čím více hadříku bude mít vaše dítě po narození, tím lépe. Pokud byste totiž všechno nechali na poslední chvíli, nemuseli byste během pár dní nakoupit vše potřebné. Nejčastějším oblečením pro malá miminka jsou body a pyžamko. Vybírejte oblečení alespoň ze střední až vyšší třídy, a to z důvodu, aby se dítěti nosilo příjemně. Kromě oblečení a různých polštářků a vybavení pro miminko je nutné sáhnout po správném pracím prášku. Poraďte se s odborníky, protože nikdy nevíte, co vámi používaný prací prášek udělá s pokožkou dítěte.

Starost o dítě si mezi sebou rozdělte

Jak se připravit na miminko společně? Už je pryč doba, kdy tátové pracovali a maminky se doma staraly o miminka. Veškeré činnosti si rozdělte! Nedovolte vašemu partnerovi častou nepřítomnost, snadno se totiž může stát, že si dítě oblíbí více maminku. Zvlášť v prvních letech života je důležité, aby si s dítětem hrál i otec. V některých rodinách lze vidět, že je na mateřské dovolené tatínek a maminka chodí do práce. Převážně v zahraničí tento princip funguje skvěle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Jak se připravit na miminko aneb už teď je pozdě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *