Jak se zbavit přebytečných kil – přečtěte si, jak na to

Pomalu ale jistě se blíží jaro a ještě rychleji přijde léto. Všichni vytáhneme plavky a vyrazíme na koupaliště, k moři a nebo se jen tak někde opalovat. Rádi byste zlepšili svou postavu? Dnes se podíváme na to, jaké cesty k redukci váhy a zlepšení figury vedou. Nejedná se o nic těžkého, naopak je to jednoduché. Jediné co musíte mít, je disciplína, píle, a trpělivost.

Jídelníček

Pokud se nechystáte na mistrovství světa v bikini fitness, tak sestavit jídelníček není nic složitého. Základem ideálního jídelníčku je vyvážená strava v malých porcích. Doporučujeme jíst zhruba 4 – 6x denně v rozumných porcích. Žádné přejídání. Snažit se jíst co nejpestřeji – ovoce, mléčné výrobky, zelenina, maso, luštěniny, …)

Shrnutí:

  • jíst častěji v malých porcích – 4 – 6x denně
  • nepřejídat se
  • pitný režim – voda
  • pestrá strava
  • omezit tuky a cukry (klobásy, uzeniny, cukrovinky,..)
  • omezit bílé pečivo a mouku

Pohyb a cvičení

Ačkoliv si hodně lidí myslí, že držení diety bude stačit k tomu, aby se dostavila vysvěná postava, tak to bohužel není pravda. Abyste dosáhli lepší figury, zpevnění svalů a celkově lepší kondice, budete muset přidat nějaký pohyb a cvičení. Opět jsme u toho, že pokud se nechystáte na mistrovství světa ve vzpírání tak se nebojte nějakých velkých zátěží. Jde nám o to, začít přebytečné tuky pálit. Bohatě bude stačit cvičení doma, cvičení s vlastní vahou je přecejen pro začátečníka úplně to nejlepší. Nehledejte ve cvičení nic složité, budou vám stačit dřepy, kliky a sklapovačky. Občas není na škodu si zajít zaběhat.

Pokud každý den uděláte 50 dřepů, 50 kliků a 50 sklapovaček, do toho budete držet vyvážený jídelníček, tak věřte, že viditelné výsledky se dostaví. Rozvrh si můžete nastavit podle sebe. Například v pondělí dřepy, v úterý sklapovačky a ve středu zase klikovat. Občas si zajděte zaběhat do přírody a uvidíte, že vás to začne bavit.

Cvičení vám ještě zjednoduší různé aplikace do telefonu. V App Store a Google Play jich najdete nespočet.

Přejeme vám příjemné cvičení!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *