Jak udělat smoothie – rychlý návod pro každého

Čím dál tím více žen si po cvičení dopřává nápoj smoothie, který je vyráběn z čerstvého ovoce nebo zeleniny. Pokud jste žena, která se věnuje domácímu cvičení a doposud jste nevyzkoušela sílu těchto nápojů, nezoufejte. V dnešním článku vám ukážeme, jak udělat smoothie a co je k tomu zapotřebí. Jestliže vám můžeme poradit hned na začátku, pořiďte si pro přípravu těchto nápojů smoothie mixér. Jde o přístroj, který je přímo na tyto účely vyráběn. V případě, že nemáte čerstvé suroviny a sáhnete po zmražených, kvalitní smoothie mixér s tím nebude mít žádný problém.

Jak udělat smoothie a čím je prospěšné?

V první řadě byste měli vědět, čím je smoothie pro tělo přínosné a proč mu věnovat svůj volný čas. Jestliže si budete dělat různé šťávy přes odšťavňovače, tak zjistíte, že nemají takovou hodnotu vitamínů, jako má smoothie. Smoothie na rozdíl od šťáv pochytí mnohem více vitamínů a vlákniny, protože vše zůstává přímo v nápoji. Tyto koktejly se vám mohou hodit i na výlety s přáteli. V případě, že vám bude docházet energie, není nic jednoduššího než popadnout lahvičku s nápojem.

Příprava smoothie

Koktejl by nebyl příliš tekutý, pokud bychom do něj nenalili libovolnou tekutinu. Záleží pouze na vás, jak budete kombinovat. Jde o nápoj, který následně budete konzumovat vy. Nezapomínejte na to, že musí jít o tekutinu, která se bude hodit k danému ovoci nebo zelenině. Ať už použijete vodu, džus nebo mléko, rozhodně si vytvořte plán surovin.

Po nalití libovolně tekutiny můžete přejít na druhý krok, kterým je přidání oblíbeného ovoce nebo zeleniny. Nikde není dáno, že nemůžete kombinovat několik druhů. I tady však buďte opatrní, jestliže byste sáhli po špatné kombinaci, nemuselo by se vám to vyplatit. Hodně bude záležet také na tom, jak velkou máte nádobu na mixéru. Vždy sledujte risku, kterou byste dle výrobce neměli přesáhnout.

Dalším krokem, ovšem dobrovolným jsou různé dochucovadla. Sebralo vám cvičení příliš mnoho energie a chtěli byste smoothie nápoj ještě podpořit? Není nic lepšího, než do mixéru přihodit jednu nebo dvě lžičky medu. Jedná se o váš nápoj, zkuste být originální a kdo ví, třeba vymyslíte něco nového. Na závěr bychom chtěli dodat, že byste měli dbát na výběr mixéru. Dvojnásobně to platí v takových případech, kdy budete přístroj využívat téměř denně.

nutribullet extraktor 600

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *