Jak vybrat sluneční brýle?

Jak se říká, kdo je připraven, není ohrožen. Jaro už je skoro za dveřmi a ke slunečným dnům patří sluneční brýle. Ty nám slouží jako ochrana zraku před silným sluncem, ale také jako módní doplněk. Víte jak vybrat ty správné brýle pro vás? Jaký tvar, barvu skel a velikost? Na to se podíváme v dnešním článku.

Velikost a tvar

Co se týče velikosti brýlí, tak důležité je, aby bezpečně chránili oči a jejich okolí. Proto nedoporučujeme sahat po příliš malých brýlích. Je důležité si uvědomit, že pro každý tvar obličeje se hodí jiný typ brýlí. Jeden typ brýlí bude vypadat jinak na oválném obličeji, než na trojúhelníkovém. Proto navštivte kvalitní optiku a nechte si poradit od odborníků.

Barva skel

Nejdůležitější pravidlo u slunečních brýlí je UV filtr. Brýle s pouze zatmavenými skly zdaleka nestačí a proto doporučujeme na brýlích nešetřit. Abyste byli připraveni i na intenzivnější slunce, doporučujeme brýle s hodnotou 400. Brýle s nižší hodnotou už nezachytí takové množství škodlivého záření. Pokud tyto hodnoty budou brýle mít, tak je opět na vás, jakou barvu skel zvolíte.

Kde brýle koupit

Teď to nejdůležitější, kde brýle pořídit. Určitě nedoporučujeme tržnice a stánky, kde prodávají brýle za 100 korun. Určitě vám je jasné, že tyto brýle moc paprsků nepochytí. Proto se vydejte do kvalitních optik, a nechte si poradit od odborníků. Za brýle si pravděpodobně připlatíte několiknásobek než u zmíněných stánků, ale ochranu zraku byste něměli podceňovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *