Nástup do nového zaměstnání zvládnete levou zadní

Výběrové řízení máte úspěšně za sebou a čeká vás nástup do nového zaměstnání? Na jednu stranu máte radost, na druhou však obavy. Proč je nástup do zaměstnání obtížným krokem, který by každý chtěl mít co nejrychleji za sebou? Důvodů je mnoho, od obav z nových lidí až po samotnou činnost, kterou budete v práci vykonávat. Nemusíte se ale ničeho bát, důležité je zůstat sami sebou, jinak jste skončili ještě v tentýž den. Lidé totiž poznají, pokud si budete hrát na někoho, kdo nejste.

Nástup do nového zaměstnání = radost proti strachu

Pro každého je jistě nepříjemné narušit tým lidí neboli kolektiv, který dlouhodobě a úspěšně funguje. Jestliže si to vezmete z druhého pohledu, tak se můžete i radovat. Představte si, že na pohovor přišlo několik desítek lidí, a právě vy jste ta osoba, kterou si vedení vybralo. To přece stojí za trochu úsměvu, nemám pravdu? Navíc, ačkoliv se to nezdá, je výběrové řízení tím nejtěžším krokem, který vás při změně zaměstnání čeká.

První den v novém zaměstnání

Ráno vstáváte s pocitem, že vás čeká první den v novém zaměstnání, a tak se nemůžete ani v klidu nasnídat. Přicházíte do budovy svého pracoviště, kde na vás už s úsměvem čeká váš nový nadřízený, aby vám představil kolektiv. Vždy nezapomínejte na potřásaní rukou, u mužů dbejte na to, aby stisk byl dostatečně pevný. U něžného pohlaví tak ostří být nemusíte, není špatné si uvědomit, kdo stojí naproti vám. V případě, že jste žena, můžete ruku podávat jemně. První den v novém zaměstnání budete mít pocit, že nejste pro danou práci dostatečně kvalifikování. To z vás ovšem za několik dnů opadá. Příčinou je množství informací, které se vám lidé kolem vás snaží vtlouct do hlavy. Snažte se i přes to být na své nové kolegy milí a příjemní. Nezapomínejte na to, že se vám snaží pouze pomoct.

Pracovní smlouva

Výběrové řízení a nástup do nového zaměstnání je jedna věc, pracovní smlouva však věc druhá. Výběrové řízení ještě nepoukazuje na to, že právě vy nastoupíte do nového zaměstnání, jestliže se nedokážete následně domluvit. Může nastat situace, kdy se vám pracovní smlouva nebude líbit, což je zcela v pořádku a rozhodně byste neměli souhlasit. Zaměstnavatel na vás bude možná naléhat, nesnažte se mu ve finále kývnout. Dnešní vztah zaměstnance a zaměstnavatele je na úplně jiné úrovní, než tomu bylo v minulosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *