Peněžitá pomoc v mateřství – získejte pro své dítě finanční prostředky

Věděla jste, že existuje peněžitá pomoc v mateřství, která vám zajistí chvilkový stálý příjem? Ovšem není to jenom tak, je potřeba splnit jisté podmínky, abyste na tuto částku měli nárok. V první fázi musíte mít nemocenské pojištění, které je součástí zaměstnání nebo podnikání. Peněžitá pomoc v mateřství je totiž v úzkém kontaktu s tímto pojištěním, což znamená, že bez něj to zkrátka nepůjde vyřídit.

Peněžitá pomoc v mateřství – jak a co vyřídit?

Možná se ptáte, kde máte zajít jako první, abyste o tuto finanční pomoc mohli žádat. Nejprve byste se rozhodně měla obrátit na svého gynekologa, který vám formulář vystaví. Součástí práce gynekologa je odevzdání potřebného formuláře vašemu zaměstnavateli, který následně zašle vaši žádost na povinné úřady.

Ve výjimečných případech o tuto finanční pomoc mohou žádat muži, ti to však mají o něco náročnější. K tomu, aby mohli žádat potřebuji písemný souhlas matky dítěte, že dítě pobývá u otce. V těchto případech se mnohdy dva lidé nedomluví, protože se jedná s největší pravděpodobností o problematickou matku. Je to například z důvodu, že matka nechce vychovávat své dítě, jelikož na to není připravena. Často však nemyslí na budoucnost svého dítěte, jako spíše na to, jak se pomstít osobě, která ji dostala do jiného stavu. Každopádně pro žadatele je nutné vědět, že se žádosti o peněžitou pomoc v mateřství musí obrátit na gynekologa. Jde o žadatele ženského pohlaví, muži musí bohužel za matkou svého dítěte.

Nárok ženy na peněžitou pomoc v těhotenství

Peněžitá pomoc v mateřství je povolována u žen, které žádají pár týdnů před termínem svého porodu. Jak jsme již zmiňovali v prvním odstavci, je potřeba, aby dotyčná žena měla vyřízené nemocenské pojištění. V druhém případě, který je ovšem méně častý je ochranná lhůta, a to z důvodu, že byl ukončen zaměstnanecký poměr. Tato ochranná lhůta má platnost 180 kalendářních dnů. V neposlední řadě je důležité vědět, že peněžitá pomoc v mateřství trvá v rozmezí od 28 do 37 týdnů. Záleží na tom, kolik dětí žena očekává. Jestliže žena čeká pouze jedno dítě, bude délka peněžité pomoci v mateřství stanovena na 28 týdnů.

Další zajímavé články


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Peněžitá pomoc v mateřství – získejte pro své dítě finanční prostředky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *