Přehled známých druhů jógy – znáte jejich význam?

Jóga začíná být čím dál tím víc oblíbená a začíná s ní stále více lidí. Dnes kurzy jógy naleznete skoro ve všech fitness a wellness centrech. Není divu, jóga podporuje psychiku, fyzičku, zklidňuje mysl, čistí lymfatický systém, zvyšuje imunitu a ještě se pořádně protáhnete. Díky józe zpevníte svaly a budete pružnější. Pojďme si něco říct k druhům jógy a třeba díky tomu zjistíte, s jakou začít.

Power Jóga

Power jóga je obecně fyzicky náročnější. Cvičí se intenzivně a svižně. Důraz je zde kladen na rychlé střídání poloh, sílu a pružnost. Díky tomu je ideální volbou pro hubnutí nebo udržení váhy.

Flow Jóga

U flow jógy se soustředíme primárně na dýchání a změny poloh v souladu s dechem. Základem je kvalitní dýchání a plynulost. Tím se snažíme propojit tělo a mysl a cvičení si užít i v tomto směru.

Gravid Jóga

Gravid jóga vám ulehčí těhotenství i porod. Je tedy určena pro těhotné ženy a vychází ze staroindických technik. Pokud čekáte potomka, tento styl jógy můžeme doporučit.

Hatha Jóga

Hatha jóga se snaží propojit asány, neboli pozice těla s ovládáním dechu a meditací. Cílem hatha jógy je očištění těla a ducha.

Naam Jóga

Naam jóga pracuje s pohybem, zvukem a dechem. Posiluje psychiku a kondici těla. Podporuje paměť a činnost mozku. Naam jóga vám pomůže i s odbouráním stresu.

 

Toto jsou asi ty nejznámnější druhy jógy se kterými se setkáte téměř všude, kde se jóga cvičí. V józe existuje opravdu velké množství druhů, ale pro začátek stačí znát ty základní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *