Rozdíl mezi parfémovou a toaletní vodou

Vybíráte si vůni v drogerii a považujete všechny tyto produkty za parfémy? Jste na omylu, ne vše, co v regálech uvidíte je stejný druh vůně. Pokud se díváte na parfémovou vodu a po chvílí už v ruce držíte například toaletní, jedná se o úplně rozdílné produkty. Rozdíl mezi parfémovou a toaletní vodou je především ve vonné esenci a v lihu. Každý druh parfému obsahuje jiné procentuální složení. Právě proto se vám může stát, že některá z vůni je pro vás silnější než ta druhá. Kromě procentuálního složení má na vůni vliv také samotná příchuť. Představte si, že máte v ruce dva podobné produkty. První produkt je s vůní pomeranče a ve druhém se nachází skořice, která vůně bude podle vás silnější? Většina odpoví skořice a je to pravda. Je potřeba rozlišovat také samotné příchutě.

vůně

Rozdíl mezi parfémovou a toaletní vodou – pokračování

Ať už si vyberete parfémovou nebo toaletní vodu, bude se jednat o podobně dlouho trvající vůně. Látky obsažené v těchto výrobcích vám na těle dokážou vydržet i několik hodin, samozřejmě se to liší dle kvality produktu. Pokud porovnáte například levnou parfémovou nebo toaletní vodu s dražší, s největší pravděpodobností nebude mít takový účinek. Nejde ale pouze o dobu trvání vůně, ale především o to, jak produkt voní vám a ostatním. Kvůli toho se přece tyto produkty každé ráno používají. Určitě každé ženě lichotí, když ji někdo pochválí její novou vůni. Co si budeme povídat, každá žena je ráda chválena.

Jaký je tedy rozdíl mezi parfémovou a toaletní vodou podle procentuálního složení? Jedná se o statistiky, které zajímají snad každou ženu. Parfémová voda obsahuje až 15 % vonných esencí, zatímco toaletní jich může mít maximálně 8. Už tady vidíte první viditelné rozdíly, které mohou být pro ženu velmi důležité. Vždy ovšem záleží na tom, co ženě vyhovuje. Mimo jiné se produkty liší také v množství alkoholu. U této složky už rozdíl není příliš znát. Rozdíl mezi parfémovou a toaletní vodou v alkoholu je pouhých pět procent. Parfémová voda: až 90 % alkoholu a toaletní voda: až 85 %.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *